betöltés...
hirdetés
Sárga figyelmeztetés hőségre

Fotók innen: Stanići

Húzd be ebbe a keretbe a feltöltendő képet vagy
kattints ide, a file kiválasztásához

A feltöltés gombra kattintva kijelentem, hogy az Általános Szerződési Feltételeket elolvastam, annak tartalmát elfogadom és magamra nézve kötelező érvényűnek tekintem.

Alekszandra Pavlovna sírkápolnája

7 észlelő kedveli
A „legmagyarabb Habsburg”, József nádor és Alexandra Pavlovna Romanova nagyhercegnő 1799-ben kötött szerelmi házasságot Szentpétervárott, ortodox, majd r. kat. szertartás szerint. A fiatal nádorné 1801-ben, gyermeke születése után elhunyt. Kívánsága szerint Ürömön nyugszik. A kápolnában szombatonként ortodox pap kórus kíséretében szentmisét tart.

Hozzászólások

2017. november 04. 14:02
Köszönöm szépen! 😊

Minden szombaton délelőtt 10 órakor szentmisével, majd a kriptában rövid gyászszertartással adóznak Alexandra Pavlovna emlékének. A szertartás alatt és közvetlenül azt követően a kápolna nyitva áll minden hívő és világi érdeklődő előtt.
2017. november 04. 12:49
😃
2017. november 04. 12:48
Feljegyeztem a "bakancslistám"-ra, köszönöm!
2017. november 04. 7:41
A kápolnát a Romanov család alapítványa "működtette", amíg tudta. 1917 utáni története is elég fordulatos - 2004-ben nyerte vissza régi fényét. "Alexandra Pavlovna, a magyarok királynéja" címmel Szakály István fogatott dokumentumfilmet a témában.
2017. november 03. 21:09
😃
2017. november 03. 20:05
😃
2017. november 03. 19:50
Érdekes hely! Köszi az infót róla! 😃
Időkép
Helyzet:
Időkép
Időkép