betöltés...
hirdetés

Víztornyot döntött ki a szél

Herrmann Dóra
Frissítve:

A Somogy vármegyei Lengyeltótiban feltörte az aszfaltot a kidőlt torony.

Napok óta tart a szeles idő, a dunántúliaknak orkán erejű széllökéseket kell elviselniük. Nemcsak az időjárásra érzékenyeknek okoz fejfájást a szél, hanem akiknek viharkárokat okozott. A lengyeltóti önkormányzat szombaton egy használaton kívüli víztorony kidőléséről számolt be facebook oldalán. 

illusztráció
Kidőlt víztorony Lengyeltótiban
Lengyeltóti Város Önkormányzata

A kidőlt torny miatt ideiglenes útzár volt érvényben a Pusztaszentgyörgyi úton. Az aszfaltot feltörte, jól láthatóan jelezték az úthibát, lassan haladjatok az úton! 

illusztráció
Úthibára kell számítani
Lengyeltóti Város Önkormányzata

Vasárnap reggel 140 km/órás széllökést mértünk fonyódi magaslati szélmérőnkkel, a Dunántúl nagy részén egész hétvégén, sőt már csütörtöktől tombolt a szél. Több helyről számoltak be viharkárról, kidőlt fákról, áramkimaradásokról. Vasárnap megdőlt a napi szélrekord. 

Borítókép: Pintér István korábbi fotója

 

Ezek is érdekelhetnek
Időkép
Helyzet:
Időkép
Időkép