Visszatért az iváncsai gólya
A kamerával figyelt fészekben ma reggel bukkant fel újra, és Fertőhomokra, Tiszalökre is visszatértek a lakók.
Érkeznek vissza téli útjukról a gólyák. A hideg téli hónapokat Afrikában telelték át, most itt a tavasz, a következő hetekben egyre több gólya tér vissza hazai fészkébe. A hónap elején már az első bodrogkeresztúri visszatért gólyáról számoltunk be. A gólyafigyelő kameráink közül pedig ma reggel Iváncsán látható újra a fészek lakója.
A távolabbi Fertőhomokra hétfő délután érkezhetett vissza a megfigyelt gólya. Kocséron, és az edelényi kastélynál még várjuk a messziről érkezőket.
Sok fészek üres még, de a következő hetekben egymás után bukkannak majd fel előbb-utóbb a gólyák, és a fészkek rendbetétele után kezdetét veszi majd a költési időszak.
