betöltés...
hirdetés

Megindult a jegesedés a Balatonon

Nagy-Kurunczi Rita
Frissítve:

A viharos szél a jelenség ellen dolgozik, de a fagyos éjszaka folyamán mégis elkezdett befagyni a tó.

Annak ellenére, hogy igen szeles napokat tudhatunk a hátunk mögött, a szélvédett, sekélyebb öblökben és a kikötőkben elkezdett befagyni a Balatonon. Nyilván nem arról van szó, hogy máris korcsolyával a kezünkben rohanhatunk a partra, de több kameránkon is látszik, hogy ahogy a partmenti részek elkezdtek jegesedni.

Az éjszaka leple alatt elkezdett befagyni a Balaton
Balatonszemes, Badacsony

Tegnap és ma is előfordultak a magyar tenger térségében viharos, északnyugati széllökések, emiatt a déli parton csak a teljesen védett részeken tapasztalhatjuk a jelenséget, de például Keszthelyen Magas Anita észlelőnk az alábbi képeket lőtte ma reggel:

Egy utánozhatatlan reggeli pillanat
Magas Anita
Kitolta a szél a jeget
Magas Anita
Aprócska jégzajlás Keszthely partján
Magas Anita
Napfény a jégen
Magas Anita
Ezért a látványért megérte korán kelni
Magas Anita

Fonyódon is hasonló a helyzet, sajnos a szél sokat ront a helyzeten, emiatt nagyon rücskös, tépázott a jég felszíne, de a jelenség egyértelműen kezdetét vette:

Fonyódról nézve
Schfoto

2024-ben szintén szokatlan módon, nagyobb arányban az északi parton, ezen belül is Badacsony ás Balatongyörök térségében kezdett el befagyni a Balaton:

Borítókép: Schfoto

Ezek is érdekelhetnek
Időkép
Helyzet:
Időkép
Időkép