

Kedden érkezik az újabb hidegfront
Igen meleg idővel köszöntött be a július, több helyen 35 foknál is melegebb volt, kedden azonban érkezik a felfrissülést hozó hidegfront.
Nem kell sokáig szenvednünk a forróságtól, északnyugat felől
kedden hidegfront érkezik.
Délkeleten még marad a napos idő, máshol egyre több lesz a gomolyfelhő, és szórványosan - főként nyugaton és északon, északkeleten - számíthatunk záporok, zivatarok kialakulására.
Fotó: Zmthungary /Zalaegerszeg/
Ismét kialalulhatnak szupercellák,
melyekhez akár 80-90 km/órát elérő széllökések, felhőszakadás, akár nagyobb méretű jég társulhatnak. Zivataroktól függetlenül is nagy területen megélénkül, megerősödik az északira-északnyugatira forduló szél. Az ország nagy részén még 30-37 fok lesz jellemző napközben, északon-északnyugaton viszont már 28-29 fok köré mérséklődik a hőség.
A front mögött a hét közepén napos-gomolyfelhős idő várható, kisebb záporok csak helyenként lehetnek. A hőmérséklet is a mindenki számára elviselhető tartományban, többnyire 26 és 31 fok között alakul a délutáni órákban, a hajnalok pedig ismét frissebbek lesznek.
Borítókép: Pedro84 /Püspökladány/