illusztráció illusztráció

Jön ránk a hideg

Több helyen 10-14 fokkal van hidegebb, mint tegnap.

Mostanra mindenhol északira, északnyugatira fordult a szél a tegnapi front mögött, és ebből az irányból továbbra is érkezik fölénk a jóval hidegebb légtömeg.

Oda a novemberi 20-21 fokos tavasz,

ma országos átlagban délután 2-kor 7 fokkal volt hidegebb, mint tegnap ilyenkor. Az Alföld középső tájain pedig nem egy helyen 11-14 fokkal mutattak alacsonyabb értéket automatáink.

illusztráció
A lehűlés mértéke hétfő délután 2 órához képest 24 óra elteltével

Az északnyugati megyékben élők már tegnap érezhették a front hűtő hatását, míg a front előtti meleg, labilis légtömeg az ország délkeleti, keleti kétharmadára igazán változatos időjárást produkált. Utóbbi tájakon nem egy helyen mértünk 20-21 fokos maximumokat.

illusztráció
A hétfői maximumok, tavaszi hőmérsékletek

A hét végefelé újabb front, frontok érkezhetnek jelentősebb lehűléssel, és akár nemcsak a magasabban fekvő tájakon, hanem alacsonyabb szinteken is előfordulhat hó, havas eső.

Borítókép: hatakamata

Ezek is érdekelhetnek
Hirdetés