Angliában is rekordot döntött a hőség
Szerdán dőlt meg elsőként a legmagasabb júniusi hőmérséklet rekordja, de ez nem tartott sokáig, csütörtökön még melegebb volt.
A rekordokat döntögető forróság a Brit-szigeteket sem kíméli, igaz itt 40 fokot meghaladó hómérsékleteket szerencsére nem mértek.
Viszont májust követően a legmagasabb júniusi hőmérséklet rerkordja is megdőlt. Elsőként szerdán, amikor 36,1 Celsius-fokos hőmérsékleti maximumot mértek a dél-angliai Hampshire megye Gosport nevű városában. Az eddigi legmagasabb hőmérsékletet ebben a hónapban 1976. június 28-án mérték 35,6 fokkal.
Ez a 36,1 fokos rekord meglehetősen rövid életű volt, tegnap ugyanis az Anglia déli részén található Yeoviltonban 36,8 fokig forrósodott fel a levegő. Könnyen lehet, hogy pénteken még ezt is felülszárnyalja a hőmérséklet.
A hőség miatt szerda óta a legmagasabb, vörös hőségriasztás van érvényben Anglia déli harmadában, beleértve Londont is. Több mint ezer iskolában tanítási szünetet vagy rövidített tanítást rendeltek el, a nagy meleg fennakadásokat okoz a vasúti közlekedésben is.
A felfrissülésre már nem kell sokat várni, egy Atlanti-óceán felől érkező hidegfront nyomán a hétvégén megszűnik a hőség, normalizálódik a hőmérséklet.
Borítókép: Lica
