A legmagasabb veszélyjelzés lépett életbe
Harmadfokú figyelmezetés került ki hőség miatt szombatra az ország felére.
Tartós hőséggel kell számolni a napokban, sőt fokozódik a tikkasztó meleg. A másodfokú hőségriadót már egyszer meghosszabbította az országos tisztifőorvos péntek éjfélig, onnantól pedig felemelte harmadfokúra. Mind a nappalok, mind az éjszakák egyre melegebbek lesznek. Szombaton az ország nagy részén
a napi középhőmérséklet nagy valószínűséggel 29 fok fölött alakul,
ezért a HungaroMet 19 megyéből 9 megyére a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetést adta ki. Az ország nyugati és északkeleti megyéi sem fognak fázni, ahol másodfokú figyelmeztetés érvényes, azaz két fokkal alacsonyabban alakulhat a középhőmérséklet.
Másod-, és harmadfokú figyelmeztetés a magas kőzéphőmérséklet miatt
HungaroMet
Borítókép: lica
