betöltés...
hirdetés

A legmagasabb veszélyjelzés lépett életbe

Herrmann Dóra
Frissítve:

Harmadfokú figyelmezetés került ki hőség miatt szombatra az ország felére.

Tartós hőséggel kell számolni a napokban, sőt fokozódik a tikkasztó meleg. A másodfokú hőségriadót már egyszer meghosszabbította az országos tisztifőorvos péntek éjfélig, onnantól pedig felemelte harmadfokúra. Mind a nappalok, mind az éjszakák egyre melegebbek lesznek. Szombaton az ország nagy részén

a napi középhőmérséklet nagy valószínűséggel 29 fok fölött alakul,

ezért a HungaroMet 19 megyéből 9 megyére a legmagasabb, harmadfokú figyelmeztetést adta ki. Az ország nyugati és északkeleti megyéi sem fognak fázni, ahol másodfokú figyelmeztetés érvényes, azaz két fokkal alacsonyabban alakulhat a középhőmérséklet.

Másod-, és harmadfokú figyelmeztetés a magas kőzéphőmérséklet miatt
HungaroMet

 

Borítókép: lica

Ezek is érdekelhetnek
Időkép
Helyzet:
Időkép
Időkép